logo+420 272 088 370email

Katalogy

Katalog a další informace týkající se větracích jednotek a sortimentu LTG si můžete stáhnout na odkazech níže.

Poptávka

poptavka

Pokud máte jakýkoliv dotaz týkající se větrání škol, řešení necentrálních větracích jednotek FVS nebo potřebujete pomoci s Vaším projektem, neváhejte nás kontaktovat.

Poptávkový formulář zde

Řešení FVS

Decentralizované a kompaktní: Technologie a systém

princip

princip

Větrací jednotky FVS využívají kombinovaný systém přívodu vzduchu směšováním a zaplavováním. Obraz proudění je charakteristický intenzivním směšováním přiváděného vzduchu se vzduchem v místnosti, s vysokým tepelným komfortem, bez vzniku průvanu. Díky lineárním štěrbinám LDB s vysokou indukcí a řízením minimální teploty přiváděného vzduchu 17 °C mohou jednotky využívat volně potenciál ve vzduchu pro provoz v módu „freecooling“ a to po celý den.Technická specifikace

Provozní mód Průtok vzduchu(m3/h) Hladina aku. tlaku LPA (dB(A))* Příkon Pel (W) ** Teplotní faktor ZZT Min. teplota přiváděného vzduchu (°C) *** Energetická třída Třída filtrace F7 Chladicí výkon (W) ****
Eco 450 29 50 0,85 17 SFP 1 99 % hrubý prach a pyl95 % frakce PM10 2100
Komfort 600 32 130 0,83
Noční chlazení 700 Inteligentní noční chlazení za použití „freecoolingu“

Technická specifikace FVS-1000Eco2School

Průtok vzduchu(m3/h) Hladina aku. tlaku LPA (dB(A))* Příkon Pel (W) ** Teplotní faktor ZZT Min. teplota přiváděného vzduchu (°C) *** Energetická třída Třída filtrace F7
990 27 100 0,8 17 SFP 1 99 % hrubý prach a pyl95 % frakce PM10

Pozn.: * Hodnoty měřeny v typické třídě s útlumem hluku 11 dB ** Celá jednotka (přívodní + odvodní ventilátor) *** Včetně optimalizované regulace v záv. a venkovním vzduchu **** Při vhodných podmínkách venkovního vzduchu pro „freecooling“ (Ta,e= 17 °C; Ta,i = 26 °C)

Typ Délka (mm) Šířka (mm) Výška (mm)
FVS-DI (vestavné provedení) 3050 830 430
FVS-S (opláštěnné provedení) 3143 1132 510
FVS-1000Eco2School (opláštěnné provedení) 4500 1500 430


princip

princip

Zaměřeno na energetickou účinnost – velmi snadný provoz

Automatický provoz s minimální údržbou. Inteligentní a efektivní jednotka.

Pokud se bavíme o tepelně technických vlastnostech budovy, jedná se obecně o konstrukce jako střechy, fasády (stěny) a okna, u kterých se stále snažíme zlepšovat jejich neprůvzdušnost a zvyšovat tepelný odpor. Nicméně obdobná problematika existuje také v případě větrání místností s odkazem na tepelnou ztrátu větráním a to především právě u učeben a tříd. A to je právě to správné místo kde jednotky LTG FVS přichází s pomocí a optimálním řešením.

Na základě nominálního průtoku vzduchu 700 m3/h jednotky zajistí dostatečnou dávku čerstvého vzduchu až pro 30 dětí / žáků. Současně je spořena energie, která musí být při manuálním větrání vkládána do otopných těles pro uhrazení tepelné ztráty větráním.

Zajištěný svěží a příjemný vzduch v ranních hodinách díky inteligentní regulaci

Jednou z klíčových výhod jednotek LTG FVS spočívá v jejich konstrukci – kompaktní samostatná jednotka. Na rozdíl od centrálních větracích systémů nemají žádný požadavek na systém distribuce vzduchu, konstrukční a stavební úpravy nebo speciální instalační náklady. V první řadě Vám řešení s kompaktní samostatnou jednotkou přináší volnost nezávislého větrání místností dané místní koncentrací CO2.

Jediná potřebná údržba na jednotce spočívá v čištění vzduchotechnických filtrů, kterou může provádět údržba budovy.

Výhody pro snížení nákladů a servisní pracovníky:

  • Automatický přívod vzduch na základě hladiny koncentrace CO2 zabraňuje možnosti špatného používání nebo nastavení provozu
  • Snadná instalace, kterou je možné provést i během vyučovací doby nebo v mezidobí
  • Nižší požadavek na primární energii v porovnání s konvenčně používaným přirozeným větráním okny a to především díky inteligentnímu systému řízení umožňující efektivní rekuperaci tepla a provoz v módu nočního chlazení (volitelné).
© 2014 Sokra.cz, web vytvořilo Look4vision.cz